Czym są pustaki keramzytowe i czy nadają się do budowy komina?

Pustaki

Na rynku jest wiele rodzajów pustaków, które są wykorzystywane w budownictwie. Nie każdy pustak jednak jest wykonany z takich samych surowców. Różnią się one swoim składem, co warunkuje ich parametry techniczne. Jest to bardzo ważne, gdyż pustak betonowy wykorzystywany do budowy tak newralgicznych elementów budynku, jak na przykład komin, musi spełniać określone normy.

Nie może to być dowolny rodzaj pustaka, gdyż wykorzystanie nieodpowiedniego materiału spowoduje, że komin szybko ulegnie zniszczeniu pod wpływem działania bardzo wysokich temperatur, które panują w szachcie komina, a także pod wpływem działania szkodliwych substancji zawartych w spalinach. Komin w niektórych przypadkach powinien również być ocieplony, co jest również bardzo istotne w kontekście jego prawidłowego funkcjonowania. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/pustaki-keramzyto-betonowe/

Pustak keramzytowy – czym jest?

Często do budowy kominów stosuje się pustaki keramzytowe. Są to dość lekkie wersje pustaków, które produkuje się z lekkiego betonu. Produkcja polega na kruszeniu betonu i wibroprasowaniu, co nadaje gotowemu produktowi parametry odpowiednie dla wykorzystania, jako budulec. Może być wykorzystany, jako surowiec do budowy ścian jednowarstwowych, jak i wielowarstwowych, a także do kominów wentylacyjnych lub spalinowych. Pustaki tego typu występują w różnych wariantach, jeśli chodzi o gęstość. Są to jednak odpowiednie projekty, które dzięki odpowiednim rozmiarom i szczelinom charakteryzują się satysfakcjonującymi walorami termoizolacyjnymi. Mają też stosunkowo wysoką wytrzymałość, przez co spiszą się, jako elementy konstrukcyjne.

Pustaki betonowe cena – ile to kosztuje?

Pustak betonowy może mieć różną cenę. Wszystko zależy od konkretnego wariantu oraz przede wszystkim wielkości. Cena pojedynczej sztuki może wahać się od około dwóch złotych za najmniejsze modele, do aż dziesięciu złotych za te większe. Największe pustaki tego typu mogą mieć długość około 50 cm i szerokość 250 cm oraz ważyć nawet około 25 kg.

Czym są pustaki keramzytowe i czy nadają się do budowy komina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry