Komin optymalny do obiektów przemysłowych

Magazyn komin

Dobierając komin do obiektu przemysłowego, takiego jak na przykład fabryka lub magazyn, ma się bardzo wiele możliwości. Kiedyś powszechnym rozwiązaniem było stawianie kilkunastometrowych kominów murowanych. Niekiedy takie konstrukcje sięgały nawet kilkudziesięciu metrów.

Wiązało się to jednak z tym, że na rynku nie było dostępnych lepszych rozwiązań, które by nie wymagały od inwestora stawiania tak monstrualnej konstrukcji. Dzisiaj budowle wymagają podobnych kominów, jeśli chodzi o wielkość, jednak nie trzeba już wznosić wysokich na kilkanaście metrów, bardzo masywnych ceglanych konstrukcji.

Kominy 10 m można wybudować w wersjach systemowych. Producenci zapewniają szeroki wachlarz kominów systemowych 10 m, które zajmują stosunkowo mało miejsca i nie sprawiają ograniczeń architektonicznych projektantom.

System kominowy 10 m – czy pasuje do każdego rodzaju spalin?

Pozostaje jedynie pytanie, czy systemy kominowe nadają się do każdego rodzaju spalin. Na obiektach przemysłowych często wykorzystuje się piece gazowe, które wymagają odpowiedniego wkładu kominowego. Producenci systemów kominowych znają jednak dobrze potrzeby na rynku i bez problemu można znaleźć odpowiednią wersję komina, która będzie odpowiednia zarówno do pieców opalanych drzewem, czy węglem, jak i gazem. Ponadto takie systemy kominowe świetnie nadadzą się, jako kominy wentylacyjne.

Zalety systemów kominowych

Systemy kominowe bardzo łatwo się montuje, przez co ekipa budowlana może zaoszczędzić sporo czasu. Ponadto są one uniwersalne i sprawdzą się właściwie w każdej sytuacji. Nadają się do obiektów murowanych, jak i konstrukcji stalowych, takich jak na przykład duże magazyny lub obiekty fabryczne. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest również to, że systemy kominowe są bardzo trwałe i dorównują trwałością oraz bezproblemowością eksploatacji klasycznym rozwiązaniom, co w połączeniu z licznymi zaletami, czyni je optymalnym wyborem w wielu sytuacjach.

Komin optymalny do obiektów przemysłowych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry